O nas

Front Europejski to ruch społeczny na rzecz silnej Polski w Unii. Chcemy by Polska była w sercu Europy. Uważamy, że członkostwo w Unii jest sukcesem 100 lat niepodległej Polski -przystępując do Unii odzyskaliśmy należne nam miejsce w sercu Europy. Jesteśmy dumni, że Polska jest częścią Unii Europejskiej.

Wśród założycieli Frontu są Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja im. Stefana Batorego, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Fundacja im. Prof. Bronisława Geremka.

Nasze cele

Promowanie postaw i środowisk pro-europejskich.

Kształtowanie tożsamości Polaków z uwzględnieniem Unii, wpisanie członkostwa w Unii w ideę suwerenności.

Budowa świadomości o faktycznych kosztach polityki kontestacji Unii i długoterminowym ryzyku zakwestionowania roli Unii w polskiej państwowości.

Budowa wspólnego frontu komunikacyjnego środowisk pro-europejskich.

Obszary działań

Kampanie w mediach społecznościowych, aktywizm społeczny.

Działania lokalne – angażowanie obywateli i obywatelek na poziomie regionalnym.

Fact-checking – szybka reakcja na nieprawdziwe informacje o Unii w Internecie.

Wspólne stanowiska środowisk pro-europejskich w konkretnych sprawach.

Dołącz do nas!

Zostaw swoje dane a będziemy Cię na bieżąco informować o naszych działaniach.


00-000
Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji z siedzibą przy Ul. Górczewskiej 39, 01-144 Warszawa. Dane osobowe będą także przetwarzane przez wybranych partnerów akcji ‘Petycja w sprawie ustawy o fladze Unii Europejskiej”: Fundację Centrum im. prof. Bronisława Geremka, z siedzibą przy ul. Wilczej 9A/7, 00-538 w Warszawie oraz Polską Fundację im. Roberta Schumana, z siedzibą przy Al. Ujazdowskich 37/5, 00-540 w Warszawie. Dane przetwarzane będą w celach, na które wyrazili Państwo zgodę powyżej. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niewyrażenie zgody na przetwarzanie danych w zakresie wskazanym jako pole obowiązkowe powyżej uniemożliwia podpisanie petycji.