Incjatywa ustawodawcza

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!

Dlaczego to ważne? Petycji jest wiele, ale tylko zebranie 100 tys. odręcznych podpisów (to ustawa o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej wymaga odręcznych podpisów, nie my) sprawi, że nasz projekt trafi prosto pod obrady Sejmu! Nie damy wyboru politykom – będą musieli zabrać stanowisko w sprawie miejsca Polski w Unii.

Pamiętaj, że zbieramy podpisy pod projektem ustawy, która wprowadzi w Polsce prawną ochronę flagi Unii i określi zasady podnoszenia unijnej flagi podczas uroczystości państwowych. Jeśli uważasz, że symbole Unii są naszym symbolami podpisz się odręcznie pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą!

Jeśli chcesz zbierać podpisy wśród rodziny i znajomych też możesz to zrobić. To proste.

1. Wydrukuj formularz    Pobierz formularz

2. Wydrukuj projekt ustawy    Projekt ustawy do pobrania

3. Zbieraj podpisy

4. Wypełniony formularz wyślij na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o fladze Unii Europejskiej, ul. Górczewska 39, 01-144 Warszawa.


Wypełnij formularz poniżej a poinformujemy Cię, gdzie i kiedy będzie można podpisać się pod projektem ustawy blisko twojej miejscowości.

Dołącz do nas!

Zostaw swoje dane a będziemy Cię na bieżąco informować o naszych działaniach.


00-000
Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji z siedzibą przy Ul. Górczewskiej 39, 01-144 Warszawa. Dane osobowe będą także przetwarzane przez wybranych partnerów akcji ‘Petycja w sprawie ustawy o fladze Unii Europejskiej”: Fundację Centrum im. prof. Bronisława Geremka, z siedzibą przy ul. Wilczej 9A/7, 00-538 w Warszawie oraz Polską Fundację im. Roberta Schumana, z siedzibą przy Al. Ujazdowskich 37/5, 00-540 w Warszawie. Dane przetwarzane będą w celach, na które wyrazili Państwo zgodę powyżej. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niewyrażenie zgody na przetwarzanie danych w zakresie wskazanym jako pole obowiązkowe powyżej uniemożliwia podpisanie petycji.